vv Siddeburen wil midden in de samenleving staan.

 bloedbank

Bloed geven is belangrijk... , want hoe logisch is het om het gewoon te vinden dat er altijd maar bloed beschikbaar is als jou, of jouw familie, iets overkomt.

Dit is een kans om daaraan zelf ook een bijdrage te leveren !

We gaan als redactie proberen een groep te formeren waarbij er 4, 5 of 6 mensen (of meer J ) uit Siddeburen bereid zijn bloed te geven in het UMCG te Groningen. Die stappen dan maximaal 5 keer per jaar (5 x voor de mannen en 3 keer voor de vrouwen) in een auto en zijn zo’n 2 uur later weer terug in Siddeburen. Dat betekent een efficiënte manier van vervoer en je doet samen iets voor je medemens en indirect voor je familie.  Dus als je nog geen 65 jaar bent en je wilt hieraan ook bijdragen, geef je dan op en dan zorgen wij als redactie er voor, zeker de eerste keren tot het goed loopt, dat we gecoördineerd naar Groningen gaan.  De allereerste keer moet je daar een vragenlijst invullen en wordt er een beetje bloed afgetapt om te kijken of je geschikt bent als donor. Vervolgens wordt er bij iedere volgende bloedafname (een zakje van 500 gram –duurt zo’n 6 minuten ), vooraf gekeken naar je bloeddruk, je hartslag en je Hb –Hemoglobine- (ijzer) gehalte. En er wordt vooraf nog wat bloed afgenomen om ook zo steeds je gezondheid te testen. Dus je hebt er direct zelf ook al voordeel van via deze extra vorm van ‘controle’. Na de afname is er koffie/thee of soep en zijn er koeken en of een broodje. Het enige wat men je als advies meegeeft als je naar huis gaat is, “ga vanavond niet sporten’. Wil je anoniem vooraf informatie of je geschikt bent dan kun je bellen met Bloedbank Sanquin telnr. 0800-5115. Voel je hier wel voor, of wil je toch nog iets meer van ons weten, dan kun je je aanmelden of je vraag sturen naar  Jannie Mulder ; emailadres ; Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.   of tel.nr.  06 – 39 86 09 89.  Wij nemen daarna contact met je op.                      

 

De redactie van de Voltreffer.